Неділя, 06.07.2025, 23:52
Управління освіти, молоді та спорту Березанської міської ради
Вітаю Вас Гість | RSS

З м і с т
Наші заклади









Головна » 2023 » Січень » 23 » Формула творчості юних науковців
08:56
Формула творчості юних науковців

Стало гарною традицією, що під час зимових канікул учні - члени  малої академії наук України захищають свої творчі роботи в рамках І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. Головною метою даного конкурсу є виявлення та підтримка обдарованої учнівської молоді,  залучення до наукових досліджень та створення умов для її творчої самореалізації. 

       В цьому році на конкурс-захист було представлено 8 робіт з 6 відділень та 8 секцій:

Свою дослідницьку роботу захищала Родюк Дар’я, учениця Березанського ліцею №2  за темою  "Добра казка чи страшна історія на ніч". Робота присвячена дослідженню змісту відомих народних та літературних казок, їх впливу на формування дитячої особистості та психіку дитини. Саме тут слухачі мали змогу осмислити,   як саме казкотерапія впливає на формування позитивних та негативних емоцій у дитини та чи впливає дитяча казка на  подальший життєвий сценарій людини?

Журі було приємно вражене автентичним дослідженням Сопіної Владислави, учениці Березанського ліцею №4, яка обрала  актуальну тему  в умовах військового стану  "Українські шиболети як мовний тест для ворогів та символ нації". В ході виступу присутні зрозуміли,  що історія слів- шиболетів сягає сивої давнини. Шиболет (англ.) біблійний вислів, який вживається в переносному значенні для ідентифікації етнічної групи людей, слово, яке не дається іноземцеві для вимови, видаючи його, своєрідна теорія знаків у суспільстві, мовний тест, слова – паролі.

 Юна дослідниця запропонувала бажаючим доповнити свій словник   словами-шиболетами, які в тому числі можуть   допомогти ЗСУ ідентифікувати рашистів та успішно нищити ворога.

 Не менш цікавими є  дослідження   Полтавець Владислави,  учениці Березанського ліцею №4 за темою "Золотий переріз як прояв гармонії та краси". Роботу присвячено вивченню золотого перерізу в   живописі, архітектурі, тілі людини та навколишньому світі. Ці знання допомагають зрозуміти, що поза свідомістю існує щось цілком матеріальне, цілком об’єктивне, не будучи об’єктивною красою, викликає в нас відчуття краси.

 Для свого дослідження Семеніст Нікіта, учень Березанського ліцею №4  обрав  актуальну для сучасності тему  "Вимірювання радіаційного фону шкільного приміщення та вплив шкільного випромінення сучасної техніки". В ході досліджень учень знайомить з проблемою радіації, іонізуючим випромінюванням, радіаційним фоном шкільних приміщень, електроприладів, мобільних телефонів та переконливо доводить, що  тривале перебування поблизу працюючих радіоактивних джерел та радіаційних місць  є шкідливим  для здоров`я.  

Вміло поєднав в своєму дослідженні "Вишиванка мовою математики" на перший погляд зовсім різні речі, поклавши в основу роботи історичні витоки народознавства Протасов Назар, учень  Березанського ліцею №3. Змістом дослідження став аналіз  моделювання української вишиванки, зокрема, побудова симетричних структур в орнаменті.  Важливість своїх досліджень  учень спробував підкреслити віршованими рядками:

…Сорочки-вишиванки! Модно й  гарно!

Всі різні, двох однакових нема …, …

 Адже здавна в українській вишиванці вражає різноманіття орнаментів, яке несе глибокий зміст  української історії, звичаїв та стилів.

         Зацікавила своїм дослідженням "Навчальний програмний засіб тренажер з вивчення візуальних джерел «ЗНО – 2023» учениця  Березанського ліцею №1, Петрова Олександра. Враховуючи діджиталізацію сучасного світу,  розробляються різні програмні продукти, мобільні додатки,  які використовуються освітніми закладами та учнями, зокрема є багато різнотематичних  тренажерів. Саме на їх основі учениця  розробила навчальний тренажер з вивчення візуальних джерел з курсу історії України, переконуючи слухачів, що саме такий тренажер може стати в нагоді не тільки  для абітурієнтів,  а й тим слухачам,  які хочуть перевірити та підвищити свій рівень знань з певної тематики.

 Актуальність обраної тематики розкрила  в своєму дослідженні  Глушак Анастасія, учениця Березанського ліцею №3 в темі  "Неформальні молодіжні групи та об’єднання в Україні". В останній час в Україні набула поширення тенденція до об’єднання молоді в групи, які мають свої цілі і завдання, моральні кодекси. Учениця провела анкетування старшокласників щодо їх розуміння ідеї, мети необхідності окремих молодіжних течій. Виступаюча наголосила,  як потрібно адекватно сприймати та  співіснувати з ідеологією сучасної неформальної молоді.

Могильна Олександра, учениця Березанського ліцею №3  розпочала актуальне  дослідження "Відновлення економіки міста Березані". Для економіки м. Березань  дуже важливим є розвиток підприємств на її території,  від яких залежить бюджет міста, а отже і рівень життя, зайнятість та організований відпочинок березанців.   Своєю роботою учениця переконала,  що можливо знайти вихід з тяжких  економічних ситуацій, варто лише проаналізувати наявні шляхи виходу та обрати найоптимальніший шлях для економічного розквіту.

Серед запрошених була  присутня  начальник відділу освіти Оксана Загорулько,  яка  з цікавістю слухала виступаючих, дала їм рекомендації щодо подальших досліджень та вручила новорічні солодощі.

 Журі детально проаналізували роботи учнів - членів МАН, доброзичливо зауважуючи про неточності, наголосили на можливі шляхи удосконалення окремих фактів, оцінюючи роботу вцілому, подякували юним ентузіастам за таку різноманітну тематику  та  побажали  подальших успіхів в наступних етапах.

Переглядів: 95 | Додав: berezan-osvita | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
ПедПреса
МОН
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Rombas © 2025